O ile materace z wysokoelastycznych gąbek dają przyjemne uczucie zapadania się w nich i otulenia, to klasyczne materace sprężynowe wprost przeciwnie – zapewniają wrażenie unoszenia się. W ich przypadku szczególnie ważne jest, by sięgnąć po nowoczesny produkt najwyższej jakości – taki materac sprężynowy zapewni nam pełen komfort snu i dobre podparcie dla kręgosłupa. Hilding Tango to materac sprężynowy typu kieszeniowego. Czym się wyróżnia?

Czym charakteryzują się materace sprężynowe?

Materace sprężynowe sprawdzają się dla osób preferujących tradycyjne rozwiązania lub po prostu przyzwyczajonych do tego typu materaca. Nadają się świetnie dla osób starszych, z bólami kręgosłupa oraz dla par.

Jednym z ich rodzajów są nowoczesne materace sprężynowe kieszeniowe. Oznacza to, że każda ze sprężyn umieszczona jest w osobnej materiałowej kieszonce. Dzięki niezależnej pracy pojedynczych sprężyn, zapewniają one użytkownikowi dobrą elastyczność punktową. To zaś sprawia, że ciało jest dobrze podparte, bo materac dopasowuje swój kształt do naszej pozycji i ciężaru. Dzięki temu nie odczuwamy ruchów partnera, a nasz kręgosłup ułożony jest w sposób anatomicznie neutralny.

Co lepsze: materac sprężynowy czy piankowy?

Na tak zadane pytanie nie da się jednoznacznie odpowiedzieć. Materace z pianki termoelastycznej lub wysokoelastycznej są szczególnie polecane osobom cierpiącym z powodu zaburzeń krążenia lub bólów mięśni i kręgosłupa, zapewniają one bowiem jego anatomicznie neutralne ułożenie. Sprawdzają się też w przypadku osób, które po prostu lubią rodzaj komfortu, jaki one dają. Materace sprężynowe z kolei to często pierwszy wybór w przypadku par. Jeden i drugi rodzaj materaca może nie pełnić dobrze swojej roli, gdy wybierzemy produkt kiepskiej jakości. Dlatego ważne, aby sięgnąć po nowoczesny materac sprawdzonej marki, takiej jak Hilding.

Osoby niezdecydowane również znajdą dobre dla siebie rozwiązanie – to materace łączące w sobie zalety sprężyn oraz pianki. Przykładem może być Hilding Tango, który jest dwustronny, z jednej strony wyposażony w warstwę lateksu, z drugiej – piankę HR.

Czym charakteryzuje się materac Hilding Tango?

Model ten łączy zalety materacy piankowych i sprężynowych. Każda sprężyna umieszczona jest w kieszeni z flizeliny i nie styka się z innymi. Dzięki temu uginają się one niezależnie – wyłącznie pod wpływem nacisku działającego na nie bezpośrednio.

Wnętrze materaca wyposażono w sprężyny kieszeniowe w połączeniu z dodatkową matą, w zależności od strony:

  • lateksową – idealnie dostosowującą się do ciała i dającą optymalne wsparcie kręgosłupa;
  • pianką HR, wysokoelastyczną, niezwykle komfortową i trwałą.

Dodatkowe zalety materaca Hilding Tango

Materac Tango został skonstruowany tak, że posiada siedem odrębnych stref twardości dostosowanych do różnej siły nacisku poszczególnych partii naszego ciała. Dzięki temu zapewnia optymalne i stabilne podparcie. Sprawdzi się w przypadku:

  • par, bo ruchy drugiej osoby są nieodczuwalne,
  • seniorów, ponieważ dzięki swojej sprężystości ułatwia wstawanie z niego i zmianę pozycji,
  • osób z bólami kręgosłupa, bo sprzyja stabilizacji kręgosłupa podczas snu, a jednocześnie pozwala na regenerację mięśni.

Materac jest również rolowany, co ułatwia jego przechowywanie i transport.

To również dobry wybór dla alergików – do materaca możesz wybrać jeden z dwóch nowoczesnych pokrowców. Tencel wykonany jest z włókien wiskozowych zapobiegających rozwojowi bakterii oraz niezawierających potencjalnie alergennych substancji. Velvet jest bardzo miękki i delikatny, wykorzystuje innowacyjną technologię Purotex – zawiera mikrokapsułki, stopniowo uwalniające probiotyki, które zwalczają alergeny.