Elastyczność punktowa to parametr, który może brzmieć enigmatycznie dla laika, a jednak jest niezwykle istotny przy wyborze dobrego materaca na lata. Materac o wysokiej elastyczności punktowej to taki, który ugina się tylko w miejscu nacisku i który dostosowuje się do siły owego nacisku. Dzięki temu zapewnia bardziej naturalne ułożenie ciała podczas odpoczynku. Jedną z technologii oferujących wysoką elastyczność punktową są sprężyny kieszeniowe, takie jak np. w materacu Hilding Step, niezwykle wygodnym, polecanym szczególnie parom i seniorom.

Materac Hilding Step – czym się wyróżnia?

Materac Hilding Step to materac kieszeniowy. W materacach sprężynowych starego typu użytkownicy zmagali się z ich skrzypieniem, odkształceniami, a przede wszystkim – pracą sprężyn sprawiającą, że ruch lub nacisk w jednym punkcie materaca powodował jego pracę na całej powierzchni. Powodowało to nieraz nienaturalną, niezdrową dla kręgosłupa pozycję oraz niekomfortowe odczuwanie ruchów partnera lub partnerki w przypadku materacy dwuosobowych.

W nowoczesnych materacach sprężynowych o tego typu efektach ubocznych nie ma już mowy. Najwyższej jakości sprężyny są wytrzymałe i pracują każda z osobna. Dzięki kieszeniom są one dodatkowo od siebie oddzielone i nie wpływają na siebie nawzajem. Nacisk na materac w jednym miejscu nie powoduje jego ruchu w drugim, dlatego materac dostosowuje się w wysokim stopniu do krzywizn, kształtu i ciężkości ciała.

Hilding Step jest dodatkowo materacem o siedmiu strefach twardości. Nasze poszczególne części ciała różnią się wagą, a więc wywierają różny nacisk na materac. Żeby zapewnić ciału jak najbardziej prawidłowe ułożenie, warto wybierać materace uwzględniające te różnice. Siedem stref twardości sprawia, że ciało układa się bardziej naturalnie, w pozycji prawidłowej dla kręgosłupa, dzięki czemu nie dochodzi do powstania bolesnych napięć mięśniowych, lecz wprost przeciwnie – mięśnie mogą się rozluźnić i zregenerować.

W materacu Hilding Step konstrukcja sprężyn kieszeniowych została obustronnie uzupełniona miękką pianką Flexifoam o wysokości 2,5 centymetra. Dzięki temu, mimo że materac jest twardy (trzeci z czterech stopni twardości), to jednocześnie zapewnia użytkownikowi pełen komfort snu i wrażenie miękkości.

Idealny materac dla dwóch osób

Hilding Step to idealny materac do łóżka dwuosobowego. Dzięki sprężynom kieszeniowym i wysokiej elastyczności punktowej możesz mieć pewność, że nawet najbardziej niespokojny sen jednej z osób nie będzie odczuwalny na powierzchni materaca pod drugą osobą. Nieprzenoszenie drgań zapewnia większy spokój i pełen komfort snu bez niepotrzebnych pobudek.

Hilding Step – czy jest polecany dla osób starszych?

Hilding Step to jeden z modeli materacy Hilding, które mogą być polecane osobom starszym, a to za sprawą odpowiedniego stopnia sprężystości. Stabilny materac sprzyja temu, aby móc łatwo z niego wstać lub się na nim obrócić, co w przypadku seniorów często bywa problematyczne.

Materac dla alergika

Hilding Step to materac, który może być stosowany przez osoby z alergiami lub skłonnością do ich występowania. Wyposażony jest w pokrowiec Silver o właściwościach antyalergicznych. Brak substancji alergennych w pokrowcu potwierdza certyfikat OEKO-TEX. Kontroli poziomu wilgoci sprzyja struktura pokrowca przepuszczająca powietrze. Dodatkowo możesz utrzymać jego wysoką higienę dzięki praniu go w warunkach domowych – jest łatwo zdejmowalny i można go prać w temperaturze nawet 60oC.