Ogromna wygoda, miękkość, relaks dla kręgosłupa – jeśli to są twoje priorytety przy wyborze materaca, to produkt Hilding Zorba spełni te oczekiwania. Szczególnie polecany dla par i seniorów, odwracalny materac zapewnia zdrowe środowisko snu dzięki wyjątkowemu pokrowcowi.

Hilding Zorba – sprężyny kieszeniowe i konstrukcja materaca

Materac Hilding Zorba jest kieszeniowy. Oznacza to, że sprężyny, na których opiera się jego konstrukcja, umieszczone są w osobnych kieszeniach. To sprawia, że każda z nich pracuje osobno, niezależnie od swoich sąsiadek. Sprężyny reagują tylko na ten nacisk, który działa bezpośrednio na nie. Dlatego uginają się stosownie do siły nacisku, dostosowując kształt materaca do naturalnych krzywizn naszego ciała.

Zorba to materac siedmiostrefowy. Ponieważ każda ze stref naszego ciała (np. głowa, tułów, ramiona, biodra, nogi) naciska na materac z nieco odmienną siłą, materac skonstruowano tak, aby każdej ze stref ciała odpowiadała strefa twardości materaca. Dzięki temu ciało ułożone jest jeszcze bardziej poprawnie pod względem anatomicznym i otrzymuje jeszcze doskonalsze podparcie.

Oprócz warstwy sprężyn, Hilding Zorba wyposażony jest również w dwie pianki, zapewniające dwa różne poziomy twardości (średni i twardy), w zależności od tego, na której stronie materac zostanie ułożony. 3-centymetrowa warstwa pianki FlexiFoam zapewnia przede wszystkim wrażenie miękkości i komfort odpoczynku. Z kolei profilowana pianka lateksowa o wysokości 3,5 cm, oprócz doskonałego dopasowania się do kształtu ciała, posiada właściwości poprawiające higienę materaca: antybakteryjne i przeciwgrzybiczne.

Dla kogo materac Hilding Zorba będzie najlepszy?

Materac Hilding Zorba będzie znakomitym wyborem w przypadku par. Materac dla dwóch osób powinien być przede wszystkim stabilny, tak aby jedna osoba nie odczuwała ruchów drugiej. Dzięki temu nawet osoby śpiące niespokojnie lub często wstające w nocy nie będą zakłócać snu swoich partnerów.

Materac Zorba jest również polecany osobom starszym. Jego poziom sprężystości sprzyja łatwiejszemu wstawaniu lub przekręcaniu się, co może być bardzo przydatne w przypadku seniorów, często mających trudności w poruszaniu się.

Materac ten zapakowany jest próżniowo i rolowany, dzięki czemu jego transport jest znacznie łatwiejszy niż materacy, które muszą być przenoszone na płasko. Łatwiej zmieścić go w samochodzie czy wnieść do mieszkania. Prostsze jest także jego przechowywanie.

Materac dla alergika

Hilding Zorba to materac jak najbardziej nadający się dla osób z alergiami. Wyposażono go w pokrowiec Silver – niezawierający żadnych alergennych ani potencjalnie szkodliwych dla zdrowia substancji, co potwierdza certyfikat OEKO-TEX. Jego specjalna struktura sprzyja przepuszczalności powietrza, co korzystnie wpływa na higienę materaca, m.in. nie pozwalając na gromadzenie się w nim wilgoci. Jego higieniczność dodatkowo poprawia warstwa lateksu (działająca przeciwbakteryjnie i przeciwgrzybiczo) oraz możliwość prania pokrowca. Można go łatwo zdjąć i uprać w domowych warunkach, w temperaturze nawet do 60oC.

Uniwersalny materac – Hilding Zorba

Zorba to produkt dwustronny. Oznacza to, że w zależności od potrzeb lub upodobań, można zmienić jego twardość, po prostu poprzez przełożenie go na drugą stronę. To wpływa również na jego trwałość – dzięki regularnemu przekładaniu materaca zwiększamy jego żywotność oraz higienę.