Zmagasz się z bólami pleców, kręgosłupa, karku? Jesteś osobą starszą lub o podwyższonej wadze? Jeśli tak, to koniecznie zapoznaj się z właściwościami rewelacyjnego materaca o prozdrowotnych właściwościach Hilding Pasodoble. To produkt idealny dla osób preferujących twarde podłoże, szukających wytchnienia w swoich problemach z kręgosłupem lub profilaktyki wad postawy.

Hilding Pasodoble – konstrukcja materaca

Materac Hilding Pasodoble korzysta ze sprężyn kieszeniowych – sprężyny są umieszczone w osobnych kieszeniach i nie stykają się, dzięki czemu każda z nich pracuje osobno, reagując na nacisk wywierany bezpośrednio na nią. Oznacza to, że materac pracuje w miejscu nacisku, a nie na całej powierzchni. Dostosowuje się do kształtu i ciężaru ciała, umożliwiając przybranie pozycji nie tylko wygodnej, ale i zapewniającej neutralne, anatomiczne, sprzyjające rozluźnieniu ułożenie kręgosłupa.

Warstwa sprężyn została wzbogacona o dwie warstwy stabilizujące – po jednej stronie jest to warstwa maty kokosowej, zwiększająca twardość przy zachowaniu elastyczności. Po drugiej stronie – Sizal, czyli naturalne włókno z agawy, również stabilizujące twardość produktu. Obustronnie umieszczona jest również 3-centymetrowa warstwa pianki Flexifoam, która gwarantuje dodatkowy komfort i miękkość.

Ponadto konstrukcja materaca została zaprojektowana tak, aby posiadał on siedem odrębnych stref twardości, dostosowanych do odmiennych potrzeb różnych obszarów ciała użytkownika.
Materac można zrolować, dzięki czemu ułatwione jest jego przechowywanie i transport.

Hilding Pasodoble to produkt medyczny

Prozdrowotne właściwości materaca Hilding Pasodoble potwierdzone zostały specjalnymi certyfikatami: dzięki pomyślnemu przejściu wielu rygorystycznych testów jest to wyrób medyczny w klasie I. Spełnia również wymogi unijne (certyfikat CE), a jego jakość dodatkowo potwierdza Certyfikat Szwajcarski.

Materac ma również właściwości antyalergiczne. Wyposażony jest bowiem w pokrowiec Velvet z mikrokapsułkami zawierającymi probiotyk (likwidujący alergeny) lub Tencel, zapobiegający rozwojowi bakterii. Ich jakość potwierdza również certyfikat OEKO-TEX, poświadczający, że nie zawierają one żadnych potencjalnie szkodliwych lub alergennych substancji. Oba pokrowce kontrolują poziom wilgotności.

Wszystkie warstwy materaca są przewiewne, dzięki czemu nie gromadzi on wilgoci. Pokrowce są zdejmowalne, lekkie i wyposażone w zamki rozdzielcze oraz wygodne uchwyty. Dlatego dla zachowania najwyżej higieny można je łatwo zdjąć i wyprać w temperaturze nawet do 60oC.

Materac odpowiedni dla par

Materac Hilding Pasodoble to jeden z produktów szczególnie polecanych dla par. Materace służące więcej niż jednej osobie powinny być jednocześnie dość uniwersalne i bardzo stabilne. Dzięki pracującym osobno sprężynom materac ten umożliwia spokojny odpoczynek bez odczuwania ruchów drugiej osoby.

Hilding Pasodoble – materac dobry dla seniorów

Hilding Pasodoble to materac, który polecany jest osobom starszym. Dzięki odpowiedniej sprężystości ułatwia on bowiem zmianę pozycji czy wstanie z niego, co może być bardzo ważne dla osób mających trudności w poruszaniu się. Oprócz tego jest twardy i gwarantuje stabilizację oraz optymalne podparcie ciała, dzięki czemu może niwelować bóle pleców, barków, szyi czy kończyn wynikające dotychczas z nieprawidłowej pozycji w czasie snu.