Łóżko kontynentalne to wybór dla każdego, kto pragnie zadbać o komfortowy sen i piękną aranżację sypialni. Do pewnego czasu łóżka kontynentalne kojarzyły się głównie z ekskluzywnymi hotelami. Dziś bez problemu możesz mieć takie łóżko w swojej sypialni i cieszyć się komfortowym snem, jak w pięciogwiazdkowym hotelu. Sprawdź, jak skonstruowane jest łóżko kontynentalne, dla kogo jest świetnym wyborem do sypialni oraz na co warto zwrócić szczególną uwagę przy jego zakupie? 

Jak skonstruowane jest łóżko kontynentalne?

Ten typ łóżek pojawił się w Stanach Zjednoczonych i szybko stał się standardem. Konstrukcja łóżka zakładała odseparowanie od podłogi — która często była zimna i nie zawsze higieniczna. Choć łóżka kontynentalne powstały w XIX wieku, to ich ogromna popularność zaczęła się w drugiej połowie XX wieku. Od pewnego czasu także i my coraz częściej wybieramy właśnie łóżko kontynentalne. Ze względu na wyjątkowy wygląd, jak i praktyczną konstrukcję.

Konstrukcja łóżka kontynentalnego opiera się na 3 warstwach, w tym:

  • podstawie (boxspring)
  • materacu sprężynowym
  • materacu nawierzchniowym

To wszystko tworzy wygodną i efektowną całość.

Daleko od podłogi

Łóżko kontynentalne jest naprawdę wysokie. Znajduje się na tyle nad podłogą, że zwiększa komfort i higienę snu. Co więcej, ułatwia także zmianę pozycji z siedzącej do leżącej. Ten typ łóżka ma często tapicerowane wezgłowie, co sprawia, że nie tylko wygląda ono bardzo stylowo, ale oddziela łóżko od ściany sypialni, tłumi dźwięki, a także jest dodatkowym elementem dekoracyjnym. Wezgłowie pełni także funkcję praktyczną — umożliwia między innymi wygodne czytanie przed snem, czy nawet pracę z laptopem.

Kilka warstw wygody

Istotną cechą łóżka kontynentalnego jest także kilka warstw materacy o różnej sprężystości. Te zapewniają wyjątkowy komfort w trakcie snu. Tym samym łóżko kontynentalne to wybór do sypialni, który nie tylko zapewnia wyjątkowy komfort w trakcie snu, ale także i przyciąga wzrok i nadaje wnętrzu wyjątkowego charakteru.

Łóżko kontynentalne — dlaczego warto wybrać je do sypialni?

Łóżko kontynentalne – kiedy warto wybrać je do sypialni?Łóżko kontynentalne to mebel, który wpłynie na cały wygląd sypialni. Jeśli marzy Ci się sypialnia, która na pierwszy rzut oka będzie eleganckim miejscem relaksu, to już wiesz, co wybrać — łóżka tapicerowane kontynentalne. To połączenie wyglądu z komfortem snu i lekkością porannego wstawania.

Takie łóżko dostępne jest w różnych stylach, dlatego z łatwością można je dobrać do naszej wizji sypialni. Chcesz sypialnię w stylu retro? Minimalistyczną? A może nowoczesną? Niezależnie od tego wyboru znajdziesz łóżko na miarę swoich potrzeb.

Wybierając łóżko kontynentalne, możesz cieszyć się wygodą snu, a także ułatwionym porannym wstawaniem, ze względu na wysoki materac. Wystarczy tylko postawić nogi na podłodze i z łatwością usiąść. To ma duże znaczenie nie tylko dla tych, którym rano trudno wstać z powodu niewyspania się, ale także kobiet w ciąży, czy osób starszych i schorowanych.

 

Jakie łóżko kontynentalne wybrać: z pojemnikiem czy szufladami?

Dużym komfortem przy wyborze łóżka kontynentalnego jest także miejsce do przechowania. Zazwyczaj mamy do wyboru pojemnik na pościel albo szuflady. Którą z tych opcji wybrać?

Pojemniki na pościel zapewniają dużo miejsca nie tylko na sypialniane tekstylia typu kołdra, poduszka ale wszystkie te rzeczy, których potrzebujemy, a na przykład nie zmieściły się one w naszych szafkach. Wtedy możemy je wygodnie przechowywać w takim pojemniku, o ile nie mamy potrzeby ich codziennego wyciągania. Dlaczego? Bo dostanie się do takiego pojemnika, wymaga zdjęcia pościeli, czy materaców.

Możesz także zdecydować się na łóżko z szufladami. To także świetny i wygodny sposób na przechowywanie pościeli, tekstyliów, czy innych niezbędnych przedmiotów w pomieszczeniu. Przy wyborze takiego łóżka warto dobrze wymierzyć pomieszczenie i odpowiednio je zaaranżować, by mieć zapewnioną przestrzeń na swobodne wysunięcie szuflady.

Tym samym wybór łóżka z pojemnikiem bądź szufladami powinien być uzależniony od naszych osobistych preferencji, tego, co będziemy trzymać w tym miejscu, a także wielkości pomieszczenia, jakim dysponujemy. Warto dobrze to przemyśleć, by podjąć jak najlepszą decyzję.

Ile kosztuje łóżko kontynentalne?

Cena łóżka kontynentalnego zależy od wielu czynników. Jego wielkości, wykorzystanej tkaniny, rodzaju wezgłowia, materaca, czy typu nóżek. Ceny łóżek kontynentalnych Hilding zaczynają się od 3 000 zł.

Łóżka Hilding

W sklepie Hilding wybierzesz łóżka kontynentalne w różnym stylu, a także w wielu wymiarach. Bez problemu znajdziesz, łóżko kontynentalne 160 × 200 czy 180 × 200 cm. Tym samym dobranie takiego, które będzie pasowało do Twojej wymarzonej sypialni, wcale nie będzie trudne. Wręcz przeciwnie!

Jeśli lubisz nowoczesne i minimalistyczne wnętrza i meble, to do gustu przypadnie Ci łóżko Hilding Urban. To model o ascetycznej formie, który może być bazą bardzo prostego wnętrza, bądź tłem dla mocniejszej aranżacji. Oryginalnym połączeniem nowoczesności i stylu vintage jest łóżko Hilding Eclectic. Dla tych, którzy chcą postawić w całości na styl vintage doskonałym wyborem stanie się  Hilding Vintage.

Co wybrać, jeśli chcemy, by łóżko było centrum sypialni i stało się tym elementem wyposażenia, który będzie robił największe wrażenie? W tej sytuacji sprawdzi się łóżko kontynentalne Hilding Glamour, a także Hilding Momimko oraz Hilding Preppy.

Stwórz swoje łóżko kontynentalne

Co więcej, na stronie Hilding możesz od A do Z stworzyć swoje spersonalizowane łóżko kontynentalne. Pierwszym krokiem jest wybranie bazy. Tutaj masz do wyboru bazę tapicerowaną, base box, box podnoszony, kontynent, czy kontynent z szufladą. Dalej czas na rozmiar: do wyboru łóżko kontynentalne 140 × 200 cm, 160 × 200 cm, czy 180 × 200 cm.

Kolejnym krokiem jest wybór wezgłowia. Te różnią się w zależności od stylu: minimalistyczny urban, elegancki preppy, glamour, vintage, eclectic, ladylike czy momiko. Tu również możesz wybrać pasujący Ci kolor.

Ważnym elementem łóżka są także nóżki. Do wyboru masz stożek owal, stożek kwadrat, stożek skos, stożek ze stópką, trójkąt prosty i wiele innych. Takie rozwiązanie będzie idealne dla tych, którzy mają określoną wizję swojego łóżka i chcą ją zrealizować w 100%.

 

Jak dobrać dobry materac do łóżka kontynentalnego?

Wybór materaca to podstawa, by zadbać o zdrowy sen. W przypadku łóżka kontynentalnego to połączenie 3 warstw zapewnia komfortowy wypoczynek. Tym samym każdy materac powinien być odpowiednio dostosowany do gabarytów i potrzeb.

Materac nawierzchniowy wpłynie na twardość pozostałych materacy, a także zapewni odpowiednią higienę. Można tym samym wybrać taki, który ma w sobie piankę chłodzącą, co umożliwia absorpcję potu.

Wybór głównego materaca kontynentalnego powinien być dostosowany do wagi, a także zapewniać niezbędne wsparcie ciała w trakcie snu. Tym samym idealne stają się materace, które są wyposażone w 7 stref twardości np. Hilding Step. Oznacza to, że mają one fragmenty o różnej wyporności, dzięki czemu lepiej dostosowują się do kształtów ciała.

Świetnym wyborem są materace dwustronne. Dzięki temu, że można je regularnie odwracać, zwiększa się ich żywotność, a także higieniczność. Co więcej, takie materace mają różną twardość po obu stronach, co sprawia, że dostosowanie ich do potrzeb jest jeszcze łatwiejsze.

Ciekawym rozwiązaniem jest także materac hybrydowy — łączy mechanizm sprężynowy i piankowy. Jest on także bardzo wysoki, dzięki czemu jest doskonałym jako wypełnienie łóżka kontynentalnego, w którym wysokość ma naprawdę duże znaczenie!

Wybierając łóżko kontynentalne na Twoją wygodę mają wpływ aż 3 materace. Warto poświęcić nieco czasu, aby wybrać odpowiednie materace, na miarę swoich potrzeb.

O czym pamiętać kupując łóżko kontynentalne Hilding?

Wybierając łóżko kontynentalne, warto zwrócić uwagę na jego typ, wielkość, wykończenie, materace, specjalne miejsce do przechowywania, styl, a także zagłówek. Pamiętaj, że możesz także zdecydować się na łóżko kontynentalne bez zagłówka. Wybór należy do Ciebie! Ważne, by dobrać te elementy tak, by łóżko nie tylko robiło wrażenie, ale pozwalało na prawdziwy relaks.

Łóżko kontynentalne nie należy do najtańszych, jednak zapewnia wyjątkowy komfort, który wart jest swojej ceny. Dlatego, jeśli chcesz, by Twoja sypialnia stała się jedynym w swoim rodzaju miejscem relaksu, to wybór właśnie tego łóżka będzie dla Ciebie idealny. Poszukaj modelu, który Ci się podoba i stwórz swoją sypialnię marzeń!