Malując się, musimy zwrócić uwagę nie tylko na to, aby wybrać odpowiednie kolory czy wzory, ale również na to, by wykonać makijaż dopasowany do kształtu oczu. Powinny pamiętać o tym szczególnie osoby posiadające opadające powieki. Jaka technika w tym przypadku sprawdzi się najlepiej? Dowiedz się więcej!

Opadające powieki – co jest przyczyną?

Kolor tęczówek to coś, po czym najczęściej rozróżniamy czyjeś oczy. Powinniśmy jednak wiedzieć, że oprócz różnych barw, każdy z nas posiada też trochę inny kształt oczu. Najbardziej powszechne rodzaje, które wyodrębniono, to: okrągły, migdałowy, głęboko osadzony oraz płytko osadzony. Ostatni z nich to właśnie opadające powieki, o którym mówimy w momencie, w którym górna część powieki opada na dolną. Każdy typ oczu wymaga innego podkreślenia. Wiedząc, jaką metodę zastosować, możemy sprawić, aby prezentował się najlepiej. Niestety, wielu ludzi, którzy posiadają opadające powieki, nie wie, co zrobić, aby ich makijaż wyglądał dobrze. Często się zdarza, że osoby te korzystają ze wskazówek dla innych kształtów. Te techniki jednak zupełnie nie znajdują zastosowania w przypadku tzw. hooded eyes. Między innymi dlatego opadające powieki nie są zbyt pożądanym typem oczu. Warto jednak wiedzieć, że w wielu przypadkach występują ze względów genetycznych – wynikają po prostu z naturalnej budowy oka. Istnieją jednak czynniki, które mogą doprowadzić do opadnięcia powieki. Wymienia się tu przede wszystkim wiek, jako że im starsi jesteśmy, tym mniej napięta i elastyczna staje się nasza skóra. Na skutek tego górna warstwa osuwa się na dół. Inną przyczyną może być uszkodzenie mięśni. Niektóre zabiegi medyczne mogą również doprowadzić do tego, że nasze powieki staną się bardziej opadnięte. Niezależnie od tego, co jest przyczyną, musimy pamiętać, że opadające powieki są w zupełności normalne.

Makijaż dla osób z opadającymi powiekami

Jaki makijaż dla osób z opadającymi powiekami?Kwestią, która może irytować posiadaczy opadających powiek, jest fakt, że makijaż oka nie zawsze jest na nich dobrze widoczny. Wynika to z tego, że wokół oka nie ma wystarczającej przestrzeni, jako że otaczająca go fałda jest wyjątkowo cienka. Co należy zatem zrobić, aby wykorzystane przez nas kosmetyki były choć trochę widoczne? Kluczem jest odpowiednia technika i świadomość tego, na co należy zwracać uwagę. Nie możemy ukryć, że opadająca, mało napięta skóra może powodować, że będziemy wydawać się zmęczeni czy znudzeni. Możemy jednak to zneutralizować, wybierając dobrze kryjący podkład o dopasowanym odcieniu. Dzięki temu ukryjemy cienie pod oczami czy przebarwienia, które mogłyby spotęgować ten efekt. Nie można też zapominać o rozświetlaczu, który doda naszej twarzy błysku i ją rozpromieni. Warstwę błyszczącego proszku należy nałożyć zarówno na kości policzkowe, jak i wewnętrzny kącik oka oraz łuk brwiowy. To bardzo prosty sposób, aby rozświetlić spojrzenie. Efekt ten może zwiększyć wykorzystanie rozświetlającego korektora. Kolejny aspekt, który dobrze uwzględnić, to stylizacja brwi. W tym wypadku idealnie sprawdzą się podkreślone, wyczesane ku górze brwi, które dodatkowo pociągną naszą twarz do góry. Widzimy, że makijaż oczu nie jest jedynym, na czym powinniśmy się skupić. Aby mieć pewność, że nasz wygląd będzie dopracowany, trzeba zadbać o wiele różnych kwestii.

Nie ma jednak wątpliwości, że odpowiednie podkreślenie oka to coś, co najbardziej będzie interesowało osoby z opadającymi powiekami. Prawidłowo wykonany makijaż może bowiem znacząco zmienić ich aparycję. O czym zatem należy pamiętać, sięgając po cienie do powiek? Po pierwsze, dobrze jest wybrać takie produkty, które będą posiadały neutralne, stonowane barwy. Dzięki temu zapewnią nam naturalny i świeży efekt, co w przypadku opadających powiek jest szczególnie istotne. Zacząć powinniśmy od nałożenia najjaśniejszego koloru na wewnętrzny kącik oczu. Najciemniejszy odcień ma za to znaleźć się w zewnętrznym kąciku. Linię wodną warto zaznaczyć białą kredką, która sprawi, że oko będzie wydawało się większe. Rozświetlające działanie zapewni błyszczący cień, który dobrze położyć na środek powieki. To bez wątpienia przykuje spojrzenia innych. Do wykonania kresek zamiast intensywnego, trudnego do opanowania eyelinera, wybierzmy kredkę o delikatniejszej barwie, która sprawdzi się idealnie do tego, aby subtelnie podkreślić oko. Dzięki niej unikniemy sytuacji, w której namalowane przez nas kreski są za grube i działają na naszą niekorzyść. Dla opadających powiek makijaże w stylu smokey eyes będą świetnym rozwiązaniem. Na sam koniec nie możemy pominąć podkreślenia rzęs. Ważne, aby były uniesione do góry i rozdzielone, ponieważ to znacząco otworzy oko. Przydać się w tym może zalotka, która zapewni nam piękny efekt.

Jak podnieść opadające powieki?

Zmysłowy, zachwycający makijaż przy opadających powiekach jest jak najbardziej możliwy. Jeśli jednak ten kształt oczu sprawia, że nie czujemy się pewnie, możemy posłużyć się sposobami na naturalne podniesienie powiek. Naszym nawykiem powinna stać się joga twarzy, która polega na wykonywaniu kilkuminutowego masażu poszczególnych partii. Jedno z najprostszych ćwiczeń polega na przyłożeniu dwóch palców pod brwiami, a następnie kierowaniu ich do boku, w tym samym momencie zaciskając powieki. Taką czynność należy wykonać około dziesięciu razy, a do tego trzeba być przy tym systematycznym, aby zauważyć jakieś zmiany. Dla szybszego efektu warto postawić na taping twarzy. Jest to zabieg, w którym używane są kinezjologiczne taśmy, które unoszą skórę powiek, otwierają oko, oprócz tego poprawiają jędrność i elastyczność skóry. Świetnie nadadzą się również do zmniejszenia napięcia mięśniowego. Niektóre osoby idą o krok dalej i decydują się na operacyjne usunięcie opadających powiek. Podczas tzw. plastyki powiek usunięty zostaje nadmiar skóry i tkanki tłuszczowej. Nie jest to bardzo inwazyjny proces, a doświadczony chirurg może sprawić, że końcowy efekt będzie prezentować się bardzo naturalnie. Wspomnieliśmy wcześniej, że opadające powieki mogą sprawiać, że będziemy wydawać się zmęczeni i zasępieni. Aby nie potęgować tego wrażenia, powinniśmy szczególnie zadbać o dobry wypoczynek i regularne wysypianie się. To wpłynie pozytywnie nie tylko na nasz wygląd, ale też na nasze ogólne samopoczucie. Jak zapewnić sobie komfort i wygodę? Wybierzmy taki materac, który będzie idealnie dopasowany do naszego ciała. Jednym ze świetnych kandydatów jest model Hilding Zorba, który posiada wypełnienie sprężynowe. Inne ciekawe opcje znajdziemy na stronie www.hilding.pl.

Musimy pamiętać, że opadające powieki to coś zupełnie normalnego – są standardowym kształtem oczu tak jak okrągłe czy migdałowe. Jeśli jednak chcemy, aby nasze spojrzenie prezentowało się jeszcze lepiej, koniecznie nauczmy się wykonywać makijaż dopasowany do opadających powiek. W ten sposób ukryjemy nasze niedoskonałości i podkreślimy mocne strony!