Zastanawiasz się, jak ukoić zmysły i jednocześnie zadbać o swoje ciało? Istnieje wiele sposobów, w tym wizyta w profesjonalnym salonie spa lub gabinecie kosmetycznym poprzez wykupienie różnego rodzaju zabiegów. A gdyby tak stworzyć w swojej łazience odpowiedni klimat i przeprowadzić domowe spa? 

Czym jest domowe spa? 

Słowo “spa” jest synonimem relaksu, odprężenia, luksusu i pielęgnacji. Obecnie odnosi się ono do wszelkiego rodzaju zabiegów, które są przeprowadzane na całe ciało lub poszczególne jego partie. Ich wykonanie wiąże się z licznymi zaletami, takimi jak:

  • zaoszczędzenie pieniędzy na zabiegach, które możemy wykonać w domu,
  • samodzielne dopasowanie zabiegów do aktualnych potrzeb skóry lub włosów,
  • komfort fizyczny i psychiczny,
  • całkowite odprężenie się i relaks,
  • poprawa samopoczucia.

Przy przeprowadzaniu domowego spa musisz jednak pamiętać, o dwóch najważniejszych elementach – odpowiednim klimacie w łazience oraz odpowiednich kosmetykach.

Jakie kosmetyki warto stosować, wykonując domowe spa? 

Planujesz wykonanie zabiegów w swojej łazience. Już oczami wyobraźni widzisz, jak miło spędzasz wieczór i relaksujesz się we własnym towarzystwie. Jednak, czy masz już uszykowane odpowiednie kosmetyki? Jak się okazuje, bez nich nie jesteś w stanie wykonać nawet podstawowych czynności, takich jak oczyszczenie skóry, nałożenie maseczki czy wykonanie peelingu. Z uwagi na to, warto w łazience posiadać m.in.:

  • płyny lub żele do kąpieli,
  • szampony do włosów,
  • maski i odżywki do włosów,
  • balsamy do całego ciała,
  • kremy do twarzy, stóp lub dłoni.

Dla panów dbających o zarost zaleca się również stosowanie specjalnych produktów oraz akcesoriów do pielęgnacji zarostu. Wśród nich wyróżnia się szczotkę, mydełko, woski czy balsamy do brody.

Jak stworzyć w łazience klimat sprzyjający domowemu spa?Domowe spa a klimat w łazience

Łazienka to pomieszczenie, które pełni wiele funkcji, w tym odpowiada za relaks oraz całkowite odprężenie się po długim dniu. Jednak, aby było to możliwe, to musisz zadbać o odpowiedni klimat – nie tylko w czasie przeprowadzania domowego spa, ale także i na co dzień. A o czym warto pamiętać?

Nastrojowe oświetlenie

Niezaprzeczalnie – oświetlenie odgrywa dużą rolę w tworzeniu urzekającego klimatu w łazience. Być może będziesz musiał/a pobawić się w różne kombinacje lub wykorzystać specjalnie przeznaczone do tego żarówki.

Świece

Zgaś światło i zapal kilka świec w łazience! Zdaniem wielu osób, to właśnie świece odpowiadają za relaksującą atmosferę w łazience oraz umożliwiają całkowite odprężenie się. A co więcej – są źródłem ciepła.

Olejki eteryczne 

Aromaterapia może pomóc w zmniejszeniu stresu i niepokoju, gwarantując relaks przy wykonywaniu zabiegów związanych z domowym spa. Opiera się ona wdychanie olejków eterycznych rozpylanych za pomocą dolnego dyfuzora.

Relaksująca muzyka

Słuchanie relaksującej muzyki przyczynia się do obniżenia tętna, ciśnienia krwi i poziomu kortyzolu. Oddech staje się wolniejszy, a Ty możesz poczuć się bardziej wypoczęty fizycznie i psychicznie. Z uwagi na to, warto postawić na odpowiednią muzykę w czasie wykonywania zabiegów związanych z domowym spa.

Dywaniki łazienkowe

Czy zdajesz sobie sprawę z tego, że nie tylko takie dodatki, jak szlafrok czy ręcznik umilają domowe spa? Jak się okazuje, nie ma nic lepszego, niż wyjście z wanny lub kabiny prysznicowej na dywaniki łazienkowe. Miękkość oraz ciepło, jakie gwarantują, dodatkowo wspomagają relaksujący efekty wykonywanych zabiegów.

O czym jeszcze pamiętać, wykonując domowe spa? 

Odpowiedni klimat w łazience i domowe spa przyczyniają się do poprawy kondycji skóry oraz włosów. Co więcej, umożliwiają zrelaksowanie się oraz odprężenie. Jednak czy zdajesz sobie sprawę z tego, że istnieje wiele innych czynników, które podtrzymuję efekty domowego spa? Do nich zalicza się przede wszystkim zdrowy i komfortowy wypoczynek. Jest on bezpośrednio związany z wysokiej jakości materacem do spania, który jest podstawowym elementem wyposażenia łóżka. Wyróżnia się on budową oraz wyjątkowymi właściwościami, które korzystnie wpływają na jakość oraz długość Twojego wypoczynku. Co więcej, na rynku są dostępne różnego rodzaju modele, dzięki czemu jesteś w stanie dopasować go pod swoje indywidualne potrzeby i preferencje. W ten sposób znajdziesz idealny produkt dla siebie!

Długotrwały stres, nadmiar obowiązków w domu czy pracy przyczyniają się do zmęczenia – zarówno psychicznego, jak i fizycznego. Z uwagi na to, warto w wolnej chwili postawić na domowe spa, dzięki któremu na pewno zrelaksujesz się, a przy okazji zadbasz o swoje ciało!