Nie można zaprzeczyć, że świece posiadają wielu wielbicieli. Moment relaksu, specjalna kolacja czy po prostu chęć umilenia sobie wieczoru – świece sprawdzą się podczas każdej okazji. Jeśli zależy nam na najwyższej jakości, warto zadbać o wyjątkowe świece, które zachwycą nas zarówno zapachem, jak i wyglądem, i przy okazji będą też naturalne i bezpieczne. Wymagania te w stu procentach spełniają świece sojowe, dlatego niech nasz następny wybór padnie właśnie na nie.  

Dlaczego powinniśmy odejść od świec parafinowych? 

Choć na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że standardowe świece stanowią lepszą alternatywę – w końcu są tańsze i powszechnie dostępne na rynku – to wielka pomyłka. Posiadają one wiele negatywnych właściwości, z których wiele osób nawet nie zdaje sobie sprawy.

Należy wspomnieć, że wykonywane są z parafiny, która powstaje przy destylacji ropy naftowej. Spalanie parafiny wydziela do środowiska toksyczne substancje, których zbyt długie wdychanie może narazić nas na nieprzyjemne dolegliwości, od bólu głowy po nawet tak poważne choroby, jak nowotwór. Również pozostałe środki dodawane do świec, takie jak aromaty, barwniki czy olejki mogą mieć szkodliwy wpływ na nasz organizm. Powinniśmy zdecydowanie unikać narażania się na długotrwałe obcowanie z podobnymi substancjami.

Dlaczego świece sojowe stały się hitem?

Co wyróżnia świece sojowe?Popularność świec sojowych w ostatnich latach znacznie wzrosła. Wynika to z faktu zwiększonego zainteresowania ochroną środowiska i ekologią. Świece sojowe wytwarzane są z naturalnych produktów, które nie szkodzą naturze. Mają pochodzenie roślinne, gdyż ich podstawę stanowi soja. Ponadto podczas spalania nie zyskują żadnych toksycznych właściwości, są naturalne i w pełni bezpieczne dla organizmu i otoczenia. Sprawdzą się również w domu z dziećmi lub alergikami.

Do tego są bardzo wydajne. Palą się znacznie dłużej niż świece z parafiny, nie wydzielając dymu i sadzy oraz żadnych nieprzyjemnych substancji. Warto wspomnieć, że sam zapach wosku sojowego jest niezwykle delikatny i subtelny, dzięki czemu nie przytłoczy swoim aromatem. Dany zapach zapewniają im olejki eteryczne, które mają na nas pozytywny wpływ – mogą pomóc nam się zrelaksować czy wyciszyć.

Fakt, że świece sojowe są ekologiczne, powinien przekonać wszystkich, by następnym razem wybrali właśnie je. Wosk, z którego są stworzone, jest odnawialny i biodegradowalny, co czyni go bezpiecznym dla środowiska. Knoty zaś wykonuje się z drewna lub bawełny, a same świece wyrabiane są ręczne.

Jak samemu zrobić świece sojowe?

Jeśli zależy nam, żeby wprowadzić do naszego domu świece sojowe, ale nie mamy wystarczających środków, możemy stworzyć je sami! W ten sposób świeca sojowa wychodzi cenowo bardzo podobnie co świeca parafinowa, a do tego wciąż jest naturalna i bezpieczna dla środowiska i naszego organizmu.

Zacznijmy od kupna odpowiedniego wosku sojowego. Dostępny on jest zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i w Internecie, w dużych, wydajnych opakowaniach, dzięki któremu możemy go wykorzystać do wielu świec. Zwróćmy jednak uwagę, by był on w stu procentach naturalny i pochodził ze sprawdzonego źródła.

Wosk podgrzewamy w kąpieli wodnej, dopóki się nie rozpuści. Wtedy wlewamy olejki zapachowe – we własnoręcznym przygotowaniu świec mamy tę zaletę, że sami możemy wybrać upragnione zapachy. Dopasujmy taki, który sprawi nam dużo przyjemności.

Samodzielne decydujemy się ponadto na naczynie, które chcemy przemienić w nasz świecznik. Może to być wszystko, co tylko zapragniemy – elegancka szklanka, masywny słoik bądź urocze ceramiczne dzieło. Pamiętajmy o umieszczeniu w nim knota, a następnie o zalaniu woskiem. Ostatni etap to czekanie – potrzeba co najmniej kilka godzin, aby nasza świeczka była gotowa. Kiedy już nadejdzie ten moment, bez wątpienia będziemy zadowoleni.

Świece sojowe warte zachodu 

Świece sojowe mają wielką wartość. Należą do naturalnych, bezpiecznych produktów, które zdecydowanie dobrze jest posiadać we własnym domu. Nie muszą być nudne – możemy zakupić różnokolorowe, efektowne świece, które od razu przykują wzrok. Świece sojowe firmy Fantasy Heart dostępne są w motywach inspirowanymi ulubionymi książkami, takimi jak „Hobbit” czy „Harry Potter”. Sprawdzą się zarówno do naszego wnętrza, jak i na prezent dla czytelnika i nie tylko.

W naszym domu zwróćmy uwagę szczególnie na sypialnię, która ma być miejscem relaksu. Dopilnujmy, by stanęły tam ekologiczne, porządne świece, które dobrze na nas wpłyną. Nie zapominajmy, że nie tylko świece sojowe pomogą nam wypocząć. Kluczowym aspektem może okazać się materac. Jeśli poświęcimy czas nad wybraniem odpowiedniego modelu, który będzie pasować do naszych preferencji i naszego ciała, z pewnością będziemy zadowoleni. Zapewnimy sobie bowiem komfortowy, dobry sen i idealną przestrzeń do odpoczynku.

Z prostymi, subtelnymi świecami sojowymi idealnie współgrają kolorowe koce. Wzorzyste, ciekawe, przyciągające spojrzenie – na pewno dodadzą naszemu wnętrzu charakteru. Warto się nad nimi zastanowić, ponieważ mogą okazać się elementem trafionym w dziesiątkę. Z kolorowymi kocami wykonanymi z miękkich w dotyku, naturalnych materiałów oraz niepowtarzalnymi świecami sojowymi, nasze wnętrze będzie się prezentować niesamowicie.