Wszyscy dobrze wiedzą, jak ważny jest zdrowy i komfortowy sen. Wpływa on bowiem na samopoczucie oraz ma przełożenie na produktywność w ciągu dnia. Ale czy da się dobrze wyspać nie wydając na to fortuny? Oczywiście, że tak! FIT.4.SLEEP H2/H3 jest na to potwierdzeniem!

Odwracalny materac – wiele możliwości

Materac piankowy FIT.4.SLEEP wyróżnia się nie tylko swoją niską ceną. Jest materacem odwracalnym, który daje użytkownikowi możliwość wyboru podłoża idealnie dopasowanego do jego indywidualnych potrzeb. Takie rozwiązanie jest idealne dla osób niezdecydowanych, które jeszcze nie są w stanie określić dokładnie swoich preferencji. Zaleca się jednak, aby zmieniać strony produktu regularnie, około dwa razy w roku – takie działanie zdecydowanie wydłuży czas eksploatacji materaca, a ponadto zapewni odpowiednią wentylację na całej powierzchni wyrobu. Nie bez znaczenia pozostaje zastosowanie technologii, która pozwoliła uzyskać cztery różne powierzchnie do snu, nazywane również strefami komfortu. Każda z nich ma inne właściwości i jest przeznaczona dla użytkowników o zróżnicowanych potrzebach. Regulacja twardości jest niesamowicie prosta! Aby to zrobić, wystarczy przewrócić materac na drugą stronę lub obrócić go o 180 stopni względem krótszego boku. Twardość H2 najlepiej sprawdza się u osób, których waga nie przekracza 80 kg, a twardość H3 – u tych, którzy ważą nieco więcej.

Szereg innych zalet

FIT.4.SLEEP H2/H3 - wysoki komfort snu na każdą kieszeńCo jeszcze sprawia, że warto zwrócić uwagę na materace FIT.4.SLEEP? Jest to przede wszystkim fakt, iż zostały podzielone na siedem zróżnicowanych stref twardości! Takie rozwiązanie zapewnia idealne podparcie dla kręgosłupa podczas odpoczynku, a jednocześnie optymalnie dopasowuje się do sylwetki użytkownika. Jest to ulepszenie, które pozwala na wydzielenie poszczególnych poziomych odcinków, charakteryzujących się zmienną wypornością. Warto zwrócić uwagę również na specjalne nacięcia i profilowania utworzone we wkładzie materaca. Dzięki nim we wnętrzu produktu nie dochodzi do tworzenia i gromadzenia się szkodliwych dla zdrowia mikroorganizmów, a zatem również alergicy mogą docenić jego zalety. Materace są elastyczne, więc sprawdzą się na każdej podstawie – również tej z możliwością regulacji nachylenia podgłówka i podnóżka. Producenci zadbali również o to, co znajduje się najbliżej ciała użytkownika, czyli pokrowiec. Jest niepikowany i dwustronny. Jedna strona idealnie sprawdzi się latem, ponieważ jest specjalnie impregnowana, dzięki czemu hamuje rozwój pleśni i delikatnie chłodzi. Druga jest natomiast przeznaczona na nieco chłodniejsze miesiące – membranowa struktura wykazuje się zdolnością do zatrzymywania ciepła.

Kto doceni właściwości materaca FIT.4.SLEEP H2/H3?

Nie jest łatwo wybrać odpowiedni materac dla siebie, szczególnie teraz, gdy sklepy oferują tak wiele różnych rozwiązań. Właściwości tego modelu zostały jednak docenione i wyróżnione za pomocą dwóch cenionych certyfikatów. Uzyskały Oeko-Tex Standard 100, który gwarantuje bezpieczeństwo tekstyliów – oznacza to, iż produkty wykorzystane do jego produkcji są wolne od substancji szkodliwych i nie mają negatywnego wpływu na zdrowie człowieka. Dzięki temu są propozycją idealną dla osób ze skórą wrażliwą oraz dla alergików. Ponadto, certyfikat jakości AEH potwierdza, iż FIT.4.SLEEP H2/H2 spełnia najwyższe standardy w zakresie ergonomii, klimatu, higieny oraz trwałości – idealnie sprawdzi się w sypialni osób wymagających oraz cierpiących z powodu chronicznego bólu pleców i szyi. Cztery różne strefy komfortu sprawiają, że jest to produkt, który spełni swoje funkcje u par, również u takich, w przypadku których występuje duża różnica w wadze.

Jak widać, powyższe właściwości dowodzą, iż komfortowy sen wcale nie musi być bardzo drogi. Model FIT.4.SLEEP H2/H3 to produkt innowacyjny, o wielu ciekawych właściwościach, którego zakup warto rozważyć.

 

Materac polecany przez: https://www.zdrowykregoslup.pl/