Materace sprężynowe często kojarzą się z niewygodnymi podłożami słabej jakości sprzed kilkunastu lat. Warto wymazać ten obraz z pamięci i zastąpić go innowacyjnymi produktami, które są obecnie dostępne na rynku. Przykładem takiego wyrobu jest Hilding Cha-Cha, który zapewnia użytkownikowi komfortowy sen na nowoczesnych sprężynach kieszeniowych.

Z czego składa się materac Hilding Cha-Cha?

Hilding Cha-Cha to produkt, który został zbudowany na bazie sprężyny kieszeniowej – to bardzo popularne rozwiązanie, które w ostatnim czasie można zauważyć przy wielu wyrobach. Każda pojedyncza sprężyna jest umieszczona w oddzielnej, materiałowej “kieszonce”. Zastosowanie takiej technologii sprawia, że każdy element pracuje osobno i zapewnia bardzo wysoką elastyczność punktową. Dzięki temu jest to produkt idealny dla par – materac pracuje tylko w miejscu nacisku, dlatego zmiana pozycji partnera jest niemal nieodczuwalna. Drugim elementem, który został umieszczony we wnętrzu wyrobu jest pianka Velvet Touch. Jedynie materace Hilding mogą się poszczycić wyjątkowymi właściwościami tego materiału, ponieważ został stworzony specjalnie dla potrzeb tego producenta. Wyróżnia się wysoką elastycznością, sprężystością oraz przepuszczalnością powietrza. To właśnie dzięki temu elementowi materac jest sztywny, a jednocześnie optymalnie miękki i wygodny. Granicę pomiędzy tymi dwiema warstwami stanowi mata filcowa, której głównym zadaniem jest amortyzacja sprężyn, a co za tym idzie – przedłużenie żywotności materaca.

Pokrowiec – wybierz ten, który odpowiada Ci najbardziej!

Hiding Cha-Cha - u kogo sprawdzi się najlepiejMaterac musi być przede wszystkim dopasowany do potrzeb użytkownika. Właśnie z tego względu, w przypadku modelu Hilding Cha-Cha istnieje możliwość wyboru pokrowca. Pierwsza opcja to puszysty i lekki pokrowiec Italiano, który wyróżnia się przyjemną w dotyku fakturą oraz materiałem wysokiej jakości – wiskozą. Drugi produkt do wyboru to Tencel NEW – naturalna i antyalergiczna tkanina wykonana z nowoczesnych włókien wiskozowych. Jej podstawową zaletą jest fakt, iż nie wywołuje podrażnień oraz zapobiega rozwojowi szkodliwych mikroorganizmów. Na uwagę zasługują także właściwości absorbujące wilgoć bezpośrednio z ciała użytkownika – dzięki nim komfort snu jest zachowany na najwyższym poziomie. Zarówno jeden, jak i drugi pokrowiec został wyposażony w wygodne uchwyty oraz w praktyczny zamek rozdzielczy. Są to elementy, które znacznie usprawniają przenoszenie materaca, obracanie go na drugą stronę oraz zdejmowanie tkaniny w celu wyprania jej.

Szereg innych zalet

Hilding Cha-Cha to produkt, który charakteryzuje się niezliczoną ilością zalet. Zastosowano w nim siedem stref twardości, które sprawiają, że każda część ciała jest podpierana indywidualnie, zależnie od nacisków, które wywiera. Takie rozwiązanie zapewnia niesamowitą wygodę oraz gwarantuje niezastąpione wsparcie dla kręgosłupa. Nie bez znaczenia pozostają specjalne nacięcia i profilowania stworzone wewnątrz wyrobu – to właśnie one gwarantują odpowiednią wentylację oraz zapobiegają gromadzeniu się kurzu i roztoczy. Możliwość korzystania z obu stron materaca sprawia, że jest to produkt na lata – oczywiście pod warunkiem regularnego obracania wyrobu na drugą stronę.

Podsumowując, jest to produkt uniwersalny. Ze względu na swój poziom twardości sprawdzi się u osób, których waga przekracza 80 kg. Należy jednak pamiętać, że jest to odczucie subiektywne, dlatego na ten wyrób mogą się zdecydować także użytkownicy, którzy po prostu preferują sen na podłożu tego typu (nawet wtedy, gdy ważą mniej). Hilding Cha-Cha sprawdzi się także w sypialni u par oraz u osób starszych.

 

Materac polecany przez: https://www.zdrowykregoslup.pl/