Sen jest istotną czynnością, która w znaczący sposób wpływa na prawidłowe funkcjonowanie człowieka. Jednak każdy człowiek jest inny, a co za tym idzie, materac musi być dopasowany do indywidualnych potrzeb użytkownika, w tym wagi, preferowanej twardość czy stanu zdrowia. Wśród materacy dostępnych na rynku wyróżnić można materace sprężynowe. Jakie posiadając cechy oraz dlaczego są takie wyjątkowe?
Materace sprężynowe – budowa
Materace sprężynowe stanowią jedną z najpopularniejszych grup materacy na rynku. Wszystko za sprawą wyjątkowego wkładu, który składa się ze sprężyn, które są w stanie spełnić zaspokoić potrzeby nawet najbardziej wymagających użytkowników. Wszystko za sprawą cech, jakie wiążą się z zastosowaniem sprężyn, a wśród nich wyróżnić można:
- wysoką wytrzymałość,
- trwałość,
- sprężystość,
- długą żywotność,
- odporność na obciążenia,
- elastyczność punktowa,
- redukcję drgań.
Materace sprężynowe zbudowane są z wysokiej jakości sprężyn, które mogą być różnego typu. Jaki zatem model wybrać?
Materace sprężynowe – na co zwrócić uwagę?
Materace sprężynowe dostępne w lokalnych sklepach mogą posiadać trzy rodzaje sprężyn. Każdy z nich zapewnia podobne właściwości, jednak stopień ich odczuwalności może być inny. Wynika to z faktu, że różnią się one od siebie średnicą, a tym samym i ilością, która będzie większa w przeliczeniu na jeden metr kwadratowy. Dodatkowo w modelach kieszeniowych każda sprężyna została osadzona w indywidualnej kieszonce, dzięki czemu materac pracuje tylko w miejscu nacisku, a także gwarantuje redukcję drgań. Można zatem wyróżnić modele:
- kieszeniowe – są to normalnych rozmiarów sprężyny osadzone w materiałowych kieszonkach, dzięki czemu nie są połączone ze sobą i mogą pracować niezależny sposób. Przykładem materacem z tego typu wkładem jest dwustronny Hilding Zorba, który dodatkowo posiada antyalergiczną piankę lateksową po jednej stronie oraz elastyczną piankę FlexiFoam po drugiej stronie.
- Multipocket – są to sprężyny o drobniejszej budowie w porównaniu ze sprężynami kieszeniowymi. Fakt ten sprawia, że zwiększa się ich ilość na tej samej powierzchni, a tym samym są w stanie zapewnić lepsze podparcie dla całego ciała. Materacem tego typu jest np.Hilding Makarena, materac o właściwościach prozdrowotnych, posiadający po jednej stronie profilowaną piankę lateksową, a po drugiej stronie piankę Visco połączoną z pianką FlexiFoam.
- Pocket Plus – materac posiadający bardzo drobne, ale również i niezwykle wytrzymałe sprężyny, których jest więcej w porównaniu ze sprężynami typu Multipocket. Przykładem materaca z takim wkładem jest Hilding Lambada, który dodatkowo posiada higieniczną matę kokosową, antyalergiczną piankę lateksową oraz sprężystą piankę wysokoelastyczną HR.
Materace sprężynowe – dla kogo?
Materace do spania powinny być stosunkowo uniwersalne oraz posiadać jak najwięcej właściwości, aby móc odpowiednio dopasować się nawet do najbardziej wymagających użytkowników. Z uwagi na to materace sprężynowe mogą być używane przez:
- alergików,
- pary i singli,
- osoby aktywne,
- osoby cierpiące na bóle kręgosłupa,
- osoby cierpiące na schorzenia kręgosłupa,
- osoby starsze,
Materace sprężynowe to uniwersalne produkty, które idealnie sprawdzą się w każdej sypialni – wszystko to za sprawą odpowiednio dobranego wkładu oraz licznych dobroczynnych cech. Umożliwia to szeroki wybór i sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie!