Materace piankowe – w ostatnim czasie coraz częściej się o nich słyszy. Nic dziwnego, skoro stanowią doskonały wybór dla osób które poszukują podłoża zapewniającego nie tylko optymalne warunki do snu, ale także i zapewniają regenerację podczas wypoczynku. Czym zatem są popularne materace piankowe i dlaczego warto wziąć pod uwagę modele od SleepMed?

Materace termoelastyczne – cechy

Materace termoelastyczne stanowią produkt najwyższej jakości, który posiada wiele cech docenianych przez coraz większe grono użytkowników. Nic dziwnego, ponieważ już sama ich budowa jest niezwykła. Wewnątrz wkładu posiadają piankę termoelastyczną, której struktura jest pełna pęcherzyków wypełnionych powietrzem. W ten sposób materac cechuje się:

  • przystosowaniem się do anatomicznej budowy ciała użytkownika,
  • idealnym wsparciem dla kręgosłupa,
  • stabilizacją całego ciała,
  • komfortowym wrażeniem otulenia.

Większość tych cech wynika z faktu, że materac piankowy reaguje na temperaturę ciała użytkownika oraz nacisk. Nic zatem dziwnego, że piankę tą stosuje się w materacach od SleepMed.

Materace termoelastyczne – czy to dobry wybór?

Materace termoelastyczne - zdrowy i komfortowy senMaterace do spania posiadają wiele cech, dzięki którym materac jest w stanie dopasować się do indywidualnych potrzeb użytkownika. Wśród materacy od SleepMed znaleźć można dwóch przedstawicieli posiadających w swoim składzie wyjątkową piankę termoelastyczną. Czym one się charakteryzują?

  • SleepMed Premium Plus – wyjątkowy materac posiadający 6 twardości wynikających z faktu, że zastosowano tutaj odpinany top. Umożliwia to idealne dopasowanie odczuwalnej twardości zarówno do wagi, jak i preferencji użytkownika. Ponadto materac ten charakteryzuje się faktem, że obie jego strony są przeznaczone do użytkowania, a materac idealnie spisze się również i na stelażach z możliwością regulacji. Wewnątrz znaleźć można sprężystą, wytrzymałą i odporną na odkształcenia piankę wysokoelastyczną oraz piankę FlexiFoam, która nadaje elastyczności i plastyczności,
  • SleepMed Comfort – idealnie przystosowują się do ciała użytkownika materac, którego wkład opiera się na piance wysokoelastycznej o zwiększonej sprężystości, wytrzymałości i odporności na odkształcenia. Charakteryzuje się przede wszystkim 4 twardościami, a wszystko to dzięki zastosowaniu ruchomej warstwy pianki termoelastycznej, którą można wyjąć i przełożyć na drugą stronę materaca. Pozwala to regulować stopień twardości w zależności od indywidualnych preferencji.

Oba materace posiadają siedem stref twardości oraz status wyrobu medycznego, który potwierdza właściwości prozdrowotne materaca. W ten sposób na materacu mogą spać osoby cierpiące na bóle kręgosłupa, ponieważ poprzez odpowiednie podparcie potrafią zniwelować wszelkie dolegliwości bólowe. Ale to nie wszystko, ponieważ produkty od SleepMed posiadają również certyfikat AEH, który potwierdza fakt, że materac spełnia najwyższe standardy w zakresie 4 najważniejszych z punktu widzenia zdrowego i komfortowego snu czynników: ergonomii, higieny, klimatu i trwałości.

Materace termoelastyczne od SleepMed to wyjątkowe produkty, które idealnie spiszą się w każdej sypialni. Są w stanie zapewnić najlepsze warunki do snu, a jednocześnie dbają o zdrowie kręgosłupa i zapobiegają pojawianiu się dolegliwości bólowych spowodowanych nieprawidłowym dopasowaniem się wkładu do ciała użytkownika.