Sen w życiu człowieka pełni niezwykle istotną rolę – wpływa na jakość regeneracji ciała, gwarantuje dobre samopoczucie oraz energię na cały dzień. Jednak, aby cieszyć się korzyściami wynikającymi z efektywnego snu, najlepiej zainwestować w odpowiedni materac. To właśnie od niego zależy odczuwalny komfort, a co za tym idzie – prawidłowy sen. Zapewnić go może wyjątkowy materac medyczny SleepMed Supreme Plus. Czym on jest oraz jakie cechy posiada?

Czym jest materac medyczny?

Przy poważnych chorobach i schorzeniach kręgosłupa zwykły materac to za mało. W tym przypadku warto poszukać czegoś, co idealnie dopasuje się do anatomicznej budowy ciała człowieka oraz zapewni doskonałe wsparcie dla kręgosłupa. W tym celu powstały innowacyjne materace SleepMed oraz ich wyjątkowy reprezentant – SleepMed Supreme Plus. Posiada on status wyrobu medycznego w klasie I, a jego właściwości prozdrowotne zostały potwierdzone licznymi restrykcyjnymi testami oraz badaniami medycznymi. Dodatkowo produkt ten posiada certyfikat AEH, który jest gwarancją wysokiej jakości produktu. Jednak jakie jest jego działanie? Otóż materac medyczny SleepMed Supreme Plus podpiera sylwetkę tam, gdzie jest to najbardziej wymagane, zapewniając kręgosłupowi fizjologiczne ułożenie w czasie snu. W ten sposób odpoczywa całe ciało, a mięśnie mają czas na regenerację. Jednak to nie wszystko, ponieważ materace medyczne dzięki tym właściwościom w znacznym stopniu likwidują dolegliwości bólowe, pozwalając się wyspać każdemu niezależnie od stanu zdrowia pleców.

Jakie cechy posiada SleepMed Supreme Plus?

Innowacyjny materac medyczny - SleepMed Supreme PlusProzdrowotne właściwości SleepMed Supreme Plus to nie wszystko, co zaoferować może ten materac. Przede wszystkim należy do materacy piankowych, które w swoim składzie posiadają niezwykle lekką, trwałą i komfortową piankę stworzoną przy użyciu najnowocześniejszych technologii. W SleepMed Supreme Plus wyróżnić można dwa rodzaje pianek – wysokoelastyczną piankę z technologią Airforce, która nadaje wysokiej sprężystości wytrzymałości i odporności na odkształcenia, a jednocześnie umożliwia doskonałą cyrkulację powietrza wewnątrz wkładu. Drugą pianką jest pianka termoelastyczna Celsius®-Waterlily®, która znajduje się w odpinanym topie. Jej cechą jest reagowanie na temperaturę oraz nacisk użytkownika, dzięki czemu może w idealny sposób dopasować się do anatomicznego kształtu ciała. Wszystkie materace do spania posiadają indywidualne właściwości, a SleepMed Supreme Plus cechuje się:

  • elastycznością, dzięki czemu może być używany na stelażach regulowanych,
  • odwracalnością, ponieważ obie strony materaca są przystosowane do użytkowania,
  • antyalergicznością z uwagi na pokrowiec z probiotykami zapobiegającymi gromadzeniu się kurzu i roztoczy na powierzchni materaca oraz zastosowaniu bezpiecznych dla zdrowia materiałów,
  • sześcioma twardościami, które powstały dzięki odpinanemu topowi, który w każdej chwili można ściągnąć i przełożyć na drugą stronę materaca, co pozwoli dopasować komfort oraz twardość materaca do indywidualnych potrzeb użytkownika.

SleepMed Supreme Plus – dla kogo? 

SleepMed Supreme Plus to materac uniwersalny, który idealnie sprawdzi się w każdej sypialni. Z uwagi na zastosowanie specjalnie dobranych pianek oraz wynikających z nich właściwości materac SleepMed Supreme Plus może być użytkowany przez:

  • singli,
  • pary,
  • alergików,
  • osoby cięższe,
  • osoby cierpiące na problemu lub schorzenia kręgosłupa,
  • osoby chcące profilaktycznie zadbać o kręgosłup.

Człowiek średnio przesypia aż ⅓ doby, dlatego warto zadbać, aby godziny te były spędzone na jak najbardziej komfortowym podłożu. Idealnym rozwiązaniem będzie SleepMed Supreme Plus, który posiada liczne właściwości spełniające oczekiwania szerokiego grona użytkowników.