Przychodzi taki etap w życiu każdego z nas, że zasypiamy i budzimy się w ramionach ukochanej osoby. Jednak wspólne spanie z partnerem może również skończyć się dolegliwościami bólowymi ze strony kręgosłupa lub karku. Jak temu zaradzić? Przede wszystkim inwestując w najwyższej jakości materac dla par! 

Materac dla par – cechy

Materac dla par to produkt, który jest przeznaczony do użytkowania przez dwie osoby. Jednak czy zdajemy sobie sprawę z tego, czym powinien się wyróżniać? Wszystkie produkty dla par muszą odpowiednio tłumić drgania. Oznacza to, że nie mogą falować, gdy partner wykonuje jakikolwiek ruch, czyli np. wstaje lub zmienia pozycję. Inną, ale równie ważną kwestią jest wysoka elastyczność punktowa. Sprawia ona, że powierzchnia podłoża do spania ugina się tylko w miejscu nacisku, co dodatkowo umożliwia odpowiednie dopasowanie się do indywidualnych kształtów ciała użytkownika. Są to dwie najważniejsze kwestie, którymi tego typu modele powinny się wyróżniać. Z uwagi na to, co jeszcze warto wziąć pod uwagę przy wyborze materaca małżeńskiego.

Materac dla par – jak wybrać? 

Idealny materac do sypialni małżeńskiej - gdzie kupić?Decydując się na wysokiej jakości produkt do spania, w pierwszej kolejności powinniśmy wziąć pod uwagę swoje osobiste potrzeby i preferencje. Dotyczą one w dużej mierze indywidualnego stanu zdrowia, wagi czy preferowanego rodzaju wypełnienia. Jednak, jaki powinien być przede wszystkim dobry materac dla par? Oprócz podstawowych cech warto, aby wyróżniać się:

  • właściwościami antyalergicznymi,
  • trwałością i odpornością na odkształcenia,
  • pokrowcem z możliwością zdjęcia i wyprania.

Tego typu modele znajdziemy w wielu miastach, takich jak Lubin. A czy wiemy, czego unikać? Dla par nie zaleca się modeli z wkładem sprężyn bonellowych, gdyż każdy ruch jest znacznie bardziej wyczuwalny. Oprócz tego nie powinny być zbyt twarde lub miękkie.

Materac dla par – jeden czy dwa? 

W ofercie wielu miast, do których zalicza się Koszalin, znajdziemy wysokiej jakości materace dla par. Są one dostępne w dwóch wariantach, a pierwszym z nich jest jeden wspólny materac. Jest to produkt dostępny w rozmiarze 140 – 200 cm szerokości, jednak zaleca się, aby wybrany przez nas model miał 180×200 cm. Oznacza to, że jedna osoba będzie miała dla siebie aż 90 cm szerokości, co umożliwia spokojny i komfortowy sen. W przypadku, kiedy to partnerzy znacząco różnią się wagą lub preferencjami – zaleca się drugi wariant, czyli dwa materace umieszczone na jednym stelażu. W tym przypadku jesteśmy w stanie idealnie dopasować materac do swoich osobistych potrzeb i preferencji, przez co jesteśmy w stanie zagwarantować sobie oraz partnerowi zdrowy i spokojny wypoczynek.

Sypialnia dla par powinna być urządzona w taki sposób, aby nie tylko dobrze wyglądała, ale także spełniała we właściwy sposób swoją funkcję. Z uwagi na to, warto już dziś postawić na najlepszy i najbardziej dopasowany do partnerów model.