Decydując się na zakup nowego materaca, stajesz przed ważnym wyborem, który ma istotny wpływ na Twoje codzienne życie, a także zdrowie. Wśród licznych opcji na rynku, marka SleepMed wyróżnia się jakością, innowacyjnością i kompleksowym podejściem do potrzeb swoich klientów. Od lat specjalizuje się w projektowaniu, a także produkcji materacy, które nie tylko zapewniają wyjątkowy komfort snu, ale także wspierają zdrowy kręgosłup czy regenerację organizmu. A co sprawia, że materace SleepMed zyskały zaufanie wielu użytkowników na całym świecie? Oto cztery najważniejsze informacje, o których musisz wiedzieć!

Materace SleepMed – na czym polega technologia Airforce?

Dlaczego warto zaufać materacom marki SleepMed?Odpowiednia wentylacja wypełnienia materaca to kluczowy czynnik wpływający zarówno na higieniczne warunki spania, jak i komfort snu. Materace SleepMed wyróżniają się zaawansowaną technologią Airforce, która rewolucjonizuje sposób, w jaki podłoże do spania zapewnia cyrkulację powietrza. Co to oznacza? Ta innowacyjna technologia opiera się na unikalnym nacinaniu pianki, tworząc specjalną „kratkę wentylacyjną”. To właśnie te nacięcia, rozmieszczone zarówno w pionie, jak i poziomie zapewniają nie tylko maksymalny obieg powietrza, ale również skutecznie usuwają wilgoć i ciepło wydzielane podczas snu. Wynika to z faktu, iż kierowane są do otwartych jam, a następnie dzięki naturalnym ruchom ciała wypychane na zewnątrz i zastąpione świeżym powietrzem. Przyczynia się to do utrzymania optymalnych warunków dla zdrowego i komfortowego snu.

Materace SleepMed – dlaczego są tak wygodne?

Odpowiednia konstrukcja, a także wypełnienie podłoża od spania są niezwykle ważne dla zapewnienia pełnego komfortu podczas snu. W przypadku materacy SleepMed warto zwrócić uwagę na ich innowacyjne rozwiązania, które gwarantują nie tylko wygodę, ale także zdrowy i regenerujący sen. Mowa tutaj oczywiście o wypełnieniu. Pianki termoelastyczne, takie jak VitaRest® i Celsius-Waterlily®, to materiały, które reagują na ciepło i nacisk ciała użytkownika. Ich zdolność do idealnego dopasowania do sylwetki pozwala na równomierne podparcie całego ciała, eliminując nacisk punktowy i zapewniając odpowiednie podparcie dla kręgosłupa. Dodatkowo pianki te charakteryzują się doskonałą oddychalnością, co przyczynia się do utrzymania optymalnej temperatury podczas snu. Warto także rozważyć modele hybrydowe, które poza piankami, zawierają również sprężyny kieszeniowe typu Multi. Te zaawansowane sprężyny zapewniają niezależne działanie poszczególnych punktów podparcia. Odpowiada za to budowa, gdyż każda ze sprężyn została umieszczona w osobnych kieszonkach materiałowych, a to eliminuje niepożądane drgania i zapewnia stabilność podczas snu. Co więcej, dzięki nim materace SleepMed dopasowują się do każdej pozycji ciała, co przekłada się na jeszcze większy komfort i lepszy sen. Jednak kolekcja jest szczególnie wyjątkowa. W jej składzie są pianki naturalne, do których zalicza się:

  • pianka wysokoelastyczna NATURALIS® – charakteryzuje się wyjątkową elastycznością, redukując nacisk punktowy i zapobiegając nadmiernemu zapadaniu się ciała, a także posiada m.in. właściwości hipoalergiczne z uwagi na wykorzystanie oleju rycynowego,
  • pianka wysokoelastyczna HR BIO – cechuje się doskonałą sprężystością i idealnym dopasowaniem do anatomicznej budowy ciała użytkownika, a wykorzystanie naturalnego oleju sojowego sprawia, że pianka jest hipoalergiczna oraz bezwonna,
  • pianka termoelastyczna Visco BIO – dostosowuje się do naturalnych krzywizn ciała, zapewniając redukcję napięcia mięśniowego i poprawę jakości snu, a zastosowanie oleju rycynowego podnosi komfort użytkowania.

Materace SleepMed – jak dopasowują twardość do użytkownika?

Twardość to czynnik, z którym wielu użytkowników ma problem. Nic dziwnego – należy ją dobierać na podstawie osobistych potrzeb oraz wagi, jednak co, jeśli obie kwestie ulegną zmianie? Oczywiście na rynku są produkty oferujące dwie twardości, jednak dla wielu osób to za mało. Materace SleepMed idealnie się tu sprawdzą, gdyż gwarantują co najmniej 4 stopnie twardości, które można dostosować poprzez ruchomą warstwę pianki termoelastycznej. Każda warstwa w materacach posiada swój unikalny kolor, dzięki czemu wystarczy poznać schemat układu, aby uzyskać oczekiwany efekt. Oznacza to, że:

  • układ beżowa – zielona – biała pianka zapewnia umiarkowaną twardość materaca,
  • układ beżowa – biała – zielona pianka gwarantuje optymalne wsparcie dla osób o większej masie oraz dla tych, którzy zmagają się z problemami kręgosłupa,
  • układ zielona – biała – beżowa pianka zapewnia bardzo wysoką elastyczność,
  • układ biała – zielona – beżowa pianka zapewnia najwyższy poziom twardości, zalecany dla osób o większej wadze.

Masz większe wymagania? Nie martw się – SleepMed również rozwiązało ten problem! W ofercie znajdują się modele, które oprócz ruchomej warstwy pianki termoelastycznej posiadają także odpinany top. Dzięki niemu możesz osiągnąć aż 6 stopni twardości!

Materace SleepMed – co wyróżnia ich pokrowce?

Materace SleepMed zostały wyposażone w pokrowce, które nie tylko zapewniają wygodę, ale również dbają o higienę Twojego snu. Dzięki możliwości prania w temperaturze 60 stopni Celsjusza możesz łatwo utrzymać je w czystości, eliminując roztocza i inne alergeny. Jednak warto zwrócić uwagę, że każdy pokrowiec ma swoje unikalne właściwości. Pokrowiec Merced z taśmą 3D to nie tylko elegancki element wyposażenia, ale także gwarantuje dodatkowy komfort. Wykonany z delikatnej, śnieżnobiałej dzianiny, nasączonej specjalną apreturą zmiękczającą (hydrophilic softener), zapewnia nie tylko skuteczne odprowadzanie wilgoci, ale również nadaje materacowi niezrównaną miękkość. Dodatkowo specjalne perforacje na jego powierzchni stwarzają odczuwalny efekt masażu, doskonale relaksując ciało po ciężkim dniu. Natomiast pokrowiec Probiotex z tkaniną Tencel i taśmą 3D to idealne rozwiązanie dla alergików. Jego elegancki wygląd idzie w parze z wyjątkową funkcjonalnością, tworząc higieniczne środowisko do zdrowego wypoczynku. Dzięki zastosowaniu technologii aktywnych probiotyków w apreturze Purotex® dzianina Probiotex skutecznie redukuje ilość alergenów roztoczy kurzu domowego na powierzchni materaca, aż o 93,7%. To nie tylko innowacyjne rozwiązanie, ale także gwarancja spokojnego i bezpiecznego snu każdej nocy.

Zastanawiasz się, czy warto zaufać materacom SleepMed? Wykorzystują innowacyjne technologie oraz wysokiej jakości materiały, dzięki którym tworzą najlepsze warunki do wypoczywania. Odpowiedź jest zatem prosta – jeśli są w stanie się dopasować do Twoich potrzeb oraz preferencji, to z pewnością zapewnią Ci wysokiej jakości wypoczynek! Zatem nie czekaj i już dziś wybierz najlepszy dla siebie model!

wyrób medycznyMaterace SleepMed są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.