Na komfortowe warunki do codziennego wypoczynku wpływa odpowiednio skomponowane łóżko. W jego skład wchodzą takie akcesoria sypialniane, jak ergonomiczna poduszka, ciepła kołdra czy miłe w dotyku prześcieradło. Jednak za najważniejszą kwestię uważa się materac do spania. Jego jakość w znaczący sposób wpływa na zdrowy sen, który w znaczny sposób oddziałuje na Twoje zdrowie oraz samopoczucie. Warto zatem nie tylko wybrać najlepszy model, ale także wiedzieć, jak odpowiednio o niego zadbać. Oto kilka wskazówek, które z pewnością Ci się przydadzą!

Zadbaj o higienę materaca SleepMed! Oto najlepsze sposoby

Poradnik pielęgnacji – oto najlepsze sposoby, które pomogą Ci dbać o higienę materaca SleepMed?Aby zapewnić sobie komfortowy oraz regenerujący sen, niezbędne jest zadbanie nie tylko o odpowiednią pościel czy wygodne poduszki, ale także o higienę materaca. Nic dziwnego – jest to miejsce, w którym spędzasz ⅓ swojego życia, czyli około ośmiu godzin dziennie. Oznacza to, że powinien zapewniać czyste, świeże oraz wolne od alergenów środowisko. Oto trzy najlepsze sposoby!

Po pierwsze – regularne odkurzanie i wietrzenie

Regularne odkurzanie materaca za pomocą m.in. specjalnej nakładki do odkurzacza pomoże usunąć z niego kurz, roztocza i inne zanieczyszczenia. Zwiększy to higieniczne warunki, przez co będziesz w stanie lepiej się wysypiać. Nie bez znaczenia jest także wietrzenie, pozostawienie go na kilka godzin na świeżym powietrzu, pomoże usunąć wilgoć i zapobiega rozwojowi pleśni.

Po drugie – czyszczenie plam i zabrudzeń

Zdarzyło Ci się coś rozlać w łóżku? Nic się nie stało, wystarczy tylko, że dostatecznie szybko zareagujesz! Chwyć łagodny detergent, który pomoże Ci w ich usunięciu. Pamiętaj jednak, aby ściereczka, której używasz, nie była zbyt wilgotna – może stanowić ona dodatkowe źródło wilgoci. Pamiętaj zatem o dwóch kwestiach, czyli szybkiej reakcji na pojawienie się plam oraz dokładne wykręcenie ściereczką W ten sposób zmniejszysz prawdopodobieństwo rozwoju pleśnie czy bakterii.

Po trzecie – stosowanie pokrowca ochronnego

Pokrowce ochronne to doskonały sposób na ochronę materaca przed plamami, zabrudzeniem i wilgocią. Są one wykonane z materiałów wodoodpornych, przez co nie dopuszczają do wody do wnętrza materaca. Zmniejsza to szansę na rozwój pleśni czy drobnoustrojów, co korzystnie wpływa na poziom higieny podłoża do spania. Ponadto znacząco ograniczają jego kontakt alergenami, które nie gromadzą się w jego wnętrzu.

Czy materac SleepMed sprawdzi się w każdej sypialni?

Materac SleepMed został zaprojektowany tak, aby zapewnić komfortowy sen w różnych warunkach sypialnianych. Bez względu na rozmiar sypialni czy jej aranżację, może być on doskonałym rozwiązaniem. A dlaczego? Przede wszystkim przeszły one pozytywnie wszystkie testy, przez co otrzymały certyfikat jakości AEH, a także status wyrobu medycznego. Potwierdza to właściwości, jakimi wyróżniają się wszystkie dostępne na rynku modele. Przekłada się to na zdrowy sen, dzięki któremu możesz w prawidłowy sposób funkcjonować w ciągu dnia. A czym tak naprawdę wyróżniają się wszystkie produkty od SleepMed? Oto 3 czynniki wpływające nie tylko na higieniczne warunki wypoczynku, ale także zdrowy sen!

Poznaj materac SleepMed – technologia Airforce

Materac SleepMed jest wyjątkowy z uwagi na wiele różnych kwestii. Jedną z nich jest technologia Airforce. Stanowi ona specjalną, wielostrefową technologię nacinania pianki. Dzięki nacięciom w pionie i poziomie powstaje tzw. kratka wentylacyjna. Odpowiada ona za zapewnienie maksymalnego obiegu powietrza wewnątrz wypełnienia. Dzięki temu całe ciepło oraz wilgoć, które są wytwarzane w czasie snu, kierują się do otwartych komór, a następnie poprzez naturalne ruchy ciała – wypychani na zewnątrz. Gwarantuje to zarówno antyalergiczne, jak i higieniczne środowisko do wypoczywania.

Poznaj materac SleepMed – możliwość zmiany twardości

Higieniczne warunki to nie wszystko – liczy się także komfort w czasie wypoczynku! Najlepsze rozwiązanie oferuje materac SleepMed, który wykorzystuje unikalną technologię. Poprzez ruchomą warstwę pianki termoelastycznej są w stanie zagwarantować Ci aż 4 stopnie twardości. Jeśli to dla Ciebie za mało, to sprawdź dostępne w ofercie modele posiadające dodatkowo odpinany top. Wówczas jest on w stanie zapewnić 6 stopni treści. W ten sposób masz pewność, że wybrany model będzie dopasowany do Twoich osobistych potrzeb oraz preferencji!

Poznaj materac SleepMed – unikalne wypełnienie

Każdy materac SleepMed to produkt, który zapewni Ci zdrowy sen. Odpowiada za to m.in. rodzaj wypełnienia. W zależności od wybranego modelu możesz w nim znaleźć różne materiały. Podstawą każdego materaca jest pianka termoelastyczna. Dzięki możliwości reagowania na ciepło i nacisk ciała jest w stanie dopasować się do anatomicznych kształtów użytkownika. Jedna kolekcja składa się w pełni z pianek naturalnych, które wykorzystują olej rycynowy lub sojowy, przez co posiadają dodatkowe właściwości. Natomiast modele hybrydowe oprócz pianek, zostały również wyposażone w sprężyny typu Multi – odpowiadają one za zwiększony komfort wypoczynku oraz wysoką elastyczność punktową.

Zadbane, a także czyste łóżko to ważny czynnik prowadzący do zdrowego i regenerującego snu. Dbanie o higienę materaca SleepMed jest prostsze, niż mogłoby się wydawać, a korzyści płynące z regularnej pielęgnacji są nieocenione. Dzięki powyższym wskazówkom możesz cieszyć się długotrwałym komfortem oraz świeżością swojego materaca, co przyczyni się do poprawy jakości snu czy ogólnego samopoczucia.

wyrób medycznyMaterace SleepMed są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.