Odpowiedni materac zapewnia prawidłowy wypoczynek oraz dobre samopoczucie następnego dnia. Na rynku pojawia się coraz więcej różnorodnych podłoży do snu, a każdy z nich posiada inne właściwości – należą do nich między innymi materace multipocket, które stanowią zaawansowane rodzaj modeli sprężynowych. Dlaczego warto je wziąć pod uwagę? 

Materace multipocket – budowa

Czym charakteryzują się coraz częściej wybierane materace multipocket? Są one bardziej zaawansowaną wersją materacy sprężynowych – w tym przypadku sprężyna multipocket zbudowana została z solidnych materiałów, ale jej średnica jest znacznie mniejsza. W ten sposób materace multipocket charakteryzują się większą liczbą sprężyn na jednym metrze kwadratowym. Dodatkowo każda z nich została umieszczona w indywidualnej kieszonce, dzięki czemu podłoże pracuje tylko w miejscu nacisku. Z uwagi na to, materace multipocket wyróżniają się wyjątkowo wysoką elastycznością punktową oraz bardzo dobrą redukcją drgań. Sprawia to, że są często wybierane przez pary, które nie chcą się wzajemnie budzić w nocy podczas zmienienia pozycji. Ponadto materace multipocket wyróżniają się :

  • wytrzymałością i trwałością,
  • idealnym dopasowaniem się do ciała,
  • odpowiednim wsparciem kręgosłupa,
  • odpornością na odkształcenia,
  • wysokim komfortem użytkowania.

Materace do spania oprócz elastyczności wynikającej z zastosowania wkładu sprężynowego mogą posiadać inne, dodatkowe cechy, które wynikają z użytych pianek. W ofercie lokalnych sklepów można znaleźć wiele wyjątkowych materacy.

Materace multipocket – najlepsze modele

Materace multipocket - czym się wyróżniają?Wiele materacy w lokalnych sklepach posiada wyjątkowe zalety, które wynikają z indywidualnych cech materaca. Czym w takim razie mogą jeszcze wyróżniać się modele multipocket? Ciekawym podłożem przeznaczonym dla par o dużej różnicy wagi lub z bólami kręgosłupa jest Hilding Flamenco. Posiada on dwie twardości – H2 i H3, które można dopasować według indywidualnego uznania. Z uwagi na to obie strony materaca zostały przeznaczone do użytkowania, z czego po jednej zastosowano profilowaną, antyalergiczną piankę lateksową, a po drugiej wysokoelastyczną piankę HR. Innym przykładem jest materac Hilding Electro – materac hybrydowy, który łączy w sobie zalety zarówno materaca sprężynowego, jak i piankowego. Odznacza się wysoką antyalergicznością spowodowaną zastawaniem pianki lateksowej oraz w swoim składzie posiada  piankę wysokoelastyczną HR, reagującą na ciepło ciała oraz nacisk piankę Visco i hybrydową piankę Fusion. Dodatkowo zastosowano wewnątrz wytrzymałe włókno sizal podwyższające twardość materaca. Idealnie sprawdzi się u osób starszych oraz aktywnych, ponieważ zapewnia prawidłową regenerację mięśni i komfortowy wypoczynek.

Materace multipocket stanowią innowacyjne rozwiązanie, które może wykorzystać każdy w swojej sypialni! Gwarantują najwyższej jakości wypoczynek oraz odpowiednie wsparcie dla kręgosłupa. Każdy model charakteryzuje się inną twardością, a także cechami, dzięki czemu o wiele łatwiej znaleźć podłoże, które będzie spełniało wszystkie wymagania użytkownika!