W podeszłym wieku zmagamy się z licznymi dolegliwościami, a nasza sprawność fizyczna zmniejsza się. Jednak istnieje wiele sposobów, aby temu zapobiec i móc jak najdłużej pozostać w pełni sił! Jednym z nich jest zdrowe wysypianie się w komfortowych warunkach, które zapewnić nam mogą jedynie wysokiej jakości materace Fit.4.Sleep! W jaki sposób? 

Jak zwiększyć długość i jakość snu? 

Wyróżnić można wiele czynników, których wdrożenie w swoją codzienną rutynę przyczynia się do poprawy jakości snu seniora. Są one opisane przez zasady higieny snu, które stanowią zbiór norm oraz zachowań uwzględniających:

  • unikanie drzemek w godzinach popołudniowych,
  • zrezygnowanie z np. alkoholu, kawy czy papierosów w godzinach wieczornych,
  • wdrożenie regularnej aktywności fizycznej,
  • spożywanie lekkostrawnej kolacji na 3 godziny przed snem,
  • stworzenie komfortu warunków do wypoczynku, np. poprzez materace Fit.4.Sleep.

Komfortowe podłoże do spania – postaw na materace Fit.4.Sleep!

Materace Fit.4.Sleep a sypialnia senioraZagwarantowanie zdrowego i spokojnego wypoczynku osobom starszym jest niezwykle ważne. Wszystko z uwagi na obniżoną sprawność oraz częste dolegliwości bólowe, najczęściej związane z kręgosłupem. Z uwagi na to, warto zainwestować w komfortowe podłoże do spania takie, jak materace Fit.4.Sleep. Są one w stanie odpowiednio dopasować się do anatomicznej budowy ciała użytkownika, stabilizując sylwetkę oraz wspierając kręgosłup. W ten sposób możliwe jest zachowanie go w fizjologicznej pozycji przez całą noc, a także prawidłową regenerację mięśni. Przekłada się to na wstawanie każdego ranka wypoczętym i pełnym sił. Jednak, jak stwierdzić, który produkt sprawdzi się w sypialni seniora? Warto tutaj pod uwagę wziąć osobiste potrzeby oraz preferencji użytkownika, takie jak waga, stan zdrowia, twardość, rodzaj podłoża wypełnienia, a także rozmiar. Uwzględnia się tutaj szerokość i długość, gdyż w ofercie Fit.4.Sleep znajdziemy modele mniejsze (materace 90×200 cm) oraz większe (materace 160×200 cm).

Czym wyróżniają się materace Fit.4.Sleep? 

Materace Fit.4.Sleep to produkty, które wyróżniają się licznymi właściwościami. Przede wszystkim, są w stanie dopasować się do oczekiwań seniora, a wszystko z uwagi na:

  • antyalergiczność,
  • szeroką gamę rozmiarów, wśród których wyróżniamy między innymi materace 80×200 oraz 120×200 cm,
  • wypełnienie składające się z innowacyjnej pianki lub nowoczesnych sprężyn,
  • dwie twardości, które dają możliwość przystosowania się do aktualnych preferencji oraz wagi użytkownika,
  • pokrowiec typu lato/zima, zapobiegający przegrzewaniu się oraz wychładzaniu.

Warto wyposażyć sypialnię w komfortowe materace Fit.4.Sleep. Stanowią one jeden z elementów, dzięki któremu jesteśmy w stanie prawidłowo funkcjonować w ciągu dnia, a także cieszyć się na dłużej sprawność, zarówno fizyczną, jak i umysłową!