Niestety problemy zdrowotne mogą dotknąć każdego. W takim wypadku niezbędne będą materace dla osoby obłożnie chorej. Dlaczego? Dzisiaj właśnie więcej na ten temat.

Czym są materace prozdrowotne?

Materace, które otrzymały status wyrobu medycznego należą do produktów najwyższej jakości. Zanim rzeczywiście będą one mogły otrzymać wskazane odznaczenie muszą przejść szereg restrykcyjnych testów, które sprawdzą je pod różnymi kątami i rzeczywiście poświadczają, że dane materace będą odpowiednie dla osób, które borykają się z problemami zdrowotnymi. Przykładem może być tutaj między innymi wysokiej jakości Hilding Salsa, który zaliczany jest do materacy termoelastycznych, w związku z czym dopasowuje się do kształtu ciała i przyjemnie je otula. Jednocześnie posiada on stabilną i plastyczną piankę FlexiFoam, która odpowiada między innymi za właściwe podparcie całego ciała. Wskazany wyrób ze względu na swoje właściwości przeciwodleżynowe, polecany jest szczególnie dla osób, które muszą spędzać wiele godzin w łóżku.

Który materac wybrać?

Materace dla osoby obłożnie chorej - który model będzie najlepszy?Równie dobrym rozwiązaniem może okazać się Hilding Rumba, który także zawiera wypełnienie z pianki termoelastycznej, która jak już zostało dzisiaj wspomniane przyjemnie otula całe ciało i przynosi często ulgę przy okazji różnego rodzaju dolegliwości bólowych. Posiada on również wysokiej jakości piankę wysokoelastyczną, która odpowiada między innymi za prawidłowe podparcie. Nie można zapomnieć też o jedynej w swoim rodzaju piance Velvet Touch. Warto dodać, że kupując tego typu produkt mamy możliwość wyboru spośród dwóch wysokiej jakości pokrowców, które odpowiadają między innymi za szereg właściwości antybakteryjnych, a także dają możliwość swobodnego prania, w związku z czym łatwo jest pozbyć się wszelkiego rodzaju bakterii. Wskazany materac poleca się osobom, które muszą borykać się z dolegliwościami bólowymi kręgosłupa, a także przewlekle leżącymi w łóżku.

Materac kieszeniowy – czy się sprawdzi?

Wybierając materace z myślą o osobach, które borykają się z poważnymi problemami na tle zdrowotnym warto jest również wziąć pod uwagę również modele kieszeniowe. Dokładniej mowa tutaj o Hilding Fandango. Poza tym, że każda sprężyna została tutaj umieszczona w osobnej kieszeni posiada on również chociażby wysokiej jakości piankę, a mianowicie innowacyjną FlexiFoam. Warto jest dodać również, że dany model został wzbogacony o matę kokosową, która w skuteczny sposób wzmacnia całą konstrukcję i gwarantuje szereg właściwości antybakteryjnych. Produkt ten posiada również matę filcową, która ma izolować piankę od sprężyn, zapewniając odpowiedni poziom wygody.

Materace dla osoby obłożnie chorej powinny gwarantować szereg pozytywnych właściwości. Pamiętajmy – zanim zaopatrzymy się w odpowiedni produkt konsultujmy się z lekarzem specjalistą.