Sen to potrzeba biologiczna, na którą każdy człowiek poświęca średnio ⅓ swojego życia. To bardzo dużo czasu, prawda? Każdemu powinno więc zależeć na tym, aby jego sen był możliwie jak najbardziej efektywny, a czas spędzony w łóżku – wykorzystany w 100%.

Dobrze dobrany materac – gwarancja zdrowego snu

Prawdopodobnie każdy choć raz słyszał termin „higiena snu”, który odnosi się do pewnych nawyków mających na celu poprawienie jego jakości. Zwraca się uwagę między innymi regularne wietrzenie sypialni, dzięki któremu w pomieszczeniu panuje przyjemna atmosfera. Nie bez znaczenia pozostaje również dbanie o możliwie jak najbardziej schematyczny tryb życia – stały harmonogram dnia sprawił, że już niejedna osoba pozbyła się problemów z bezsennością. Czynnikami, o które również należy zadbać jest dieta oraz aktywność fizyczna, czyli aspekty, które wpływają dosłownie na wszystko, również na sen. Równie ważny, o ile nie najważniejszy, jest jednak dobrze dobrany materac. Jak się bowiem okazuje, bardzo duża część osób cierpiących z powodu chronicznego zmęczenia ma w swojej sypialni nieodpowiednio dobrany wyrób. Podłoże do snu jest kluczowe, ponieważ to właśnie ono odpowiada za odpowiednie ułożenie ciała użytkownika i zapewnia mu komfort użytkowania.

Materace naturalne innowacją na rynku

Dobry materac, czyli jaki?Materace naturalne to produkty bezpieczne zarówno dla ludzi, jak i ekosystemów. Czym różnią się od innych dostępnych na rynku propozycji? Przede wszystkim wypełnione – w ich wnętrzu znajdują się komponenty w 100% naturalne. Najpopularniejsze z nich to: len, bawełna organiczna, olej rycynowy, mata kokosowa, lateks naturalny. Choć nie są to standardowo wykorzystywane komponenty, sprawdzają się doskonale i skutecznie poprawiają jakość nocnego wypoczynku. Jeśli więc stan naszej planety nie jest Ci obojętny, wybierz materac naturalny 120×200, który doskonale podpiera kręgosłup użytkownika i zapewnia mu ponadprzeciętną wygodę, a w dodatku ma wiele zalet wynikających stricte z zastosowanych materiałów. Dobrą alternatywą jest materac lateksowy 100×200, który słynie z właściwości antyalergicznych i antygrzybiczych oraz niesamowitej odporności na odkształcenia.

Na co zwracać uwagę podczas zakupu materaca?

Rynek sypialniany stale się rozwija, a co za tym idzie – asortyment w sklepach jest coraz większy. Nie ma więc absolutnie nic dziwnego w tym, że wiele osób gubi się pośród tak wielu dostępnych modeli i nie ma pojęcia, który najlepiej byłoby wybrać. Podczas zakupów warto zwracać uwagę na kilka podstawowych aspektów:

  • Twardość jest najważniejszym z nich. Ważne, by dobrać ją zgodnie ze swoją masą ciała oraz indywidualnymi preferencjami. Należy znaleźć tzw. złoty środek, ponieważ twarde podłoże może prowadzić do nadmiernych napięć ciała, a zbyt miękkie sprawiać, że ciało będzie się zapadać.
  • Rozmiar zależy od okoliczności oraz wielkości sypialni. Dla par polecane są materace o szerokości od 140 cm wzwyż, dzięki której zarówno jedna, jak i druga osoba będzie miała wystarczająco dużo miejsca, natomiast single mogą wybierać spośród wszystkich dostępnych propozycji.
  • Rodzaj wypełnienia to decyzja, która zależy wyłącznie od Twoich upodobań. Preferujesz piankowe wypełnienie, czy może podłoże zbudowane na bazie sprężyn?

Komfort snu zależy od materaca, ale nie tylko. Ważne są również akcesoria sypialniane, które powinno się dobierać zależnie od swoich indywidualnych potrzeb. Poduszka przeciwalergiczna z pewnością będzie doskonałym rozwiązaniem dla osób uczulonych na różnego rodzaju alergeny, natomiast ortopedyczna sprawdzi się u seniorów i osób z bólem kręgosłupa.

Materace Hilding polecane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/