Już na samym początku drogi związanej z wybraniem odpowiedniego materaca każdy staje przed jednym zasadniczym wyborem: pianka czy sprężyny? Jeśli zdecydujesz się na pierwsze z wymienionych, zwróć uwagę na model Hilding Fjord – produkt wygodny, funkcjonalny i przyjazny dla środowiska. 

Materace ekologiczne, czyli jakie?

Zastanawiasz się, czy materac ekologiczny jest dobrą opcją dla Ciebie? W pierwszej kolejności warto poznać definicję tego typu wyrobów. Produkty wchodzące w skład tej kolekcji powstały, aby spełnić oczekiwania klientów, którzy dużą wagę przywiązują do tego, aby dbać o środowisko. Materace tworzone są z materiałów najwyższej jakości, które są w 100% przystosowane do ponownego przetworzenia. Każdy miłośnik środowiska powinien zastanowić się nad rozwiązaniem tego typu, bowiem sama firma Hilding stara się wdrażać rozwiązania, w myśl zrównoważonego rozwoju. Podejmują działania, by zmniejszyć ślad środowiskowy, który jest olbrzymim zagrożeniem dzisiejszego świata. Jednym z podejmowanych przez nich działań jest, chociażby to, że promują energię z „zielonych źródeł’.

Hilding Fjord – z czego się składa?

Czym wyróżniają się materace ekologiczne? Poznaj Hilding Fjord!Jak wiadomo, najistotniejsze jest to, co znajduje się wewnątrz podłoża do snu. To właśnie elementy wypełnienia definiują stopień twardości konkretnego modelu oraz poziom odczuwanego komfortu. Jak zatem wygląda wewnątrz materac ekologiczny Hilding Fjord? Rdzeń materaca został stworzony z pianki Pure FlexiFoam o podwyższonej twardości. Jej podstawowym zadaniem jest utrzymanie ciała w odpowiedniej pozycji i podwyższanie sprężystości wierzchniej warstwy materaca. Wspomniana warstwa jest wykonana z pianki EcoThermal Visco, która doskonale podpiera ciało użytkownika i przyczynia się do szybszej regeneracji mięśni. Jest to materiał, który poprawia krążenie, likwiduje zmęczenie i umożliwia efektywny odpoczynek podczas nocy. Nie sposób nie wspomnieć kilkoma słowami również o ostatniej warstwie, a mianowicie o profilowanej piance wysokoelastycznej Eco HighResillence Support. Jej otwartokomórkowa struktura gwarantuje wentylację wewnątrz wkładu, a tym samym zapewnia higienę snu na pożądanym poziomie.

Produkt na lata

Nikt nie lubi kupować materaca, dlatego ważne jest, by wybrany model służył jak najdłużej pozostając stale w niezmienionej formie. Marka Hilding stosuje w procesie produkcji jedynie materiały najwyższej jakości, dlatego jest pewna, co do swoich produktów. W efekcie Hilding Fjord jest objęty aż piętnastoletnią gwarancją, która obejmuje odkształcenia i nieprawidłową pracę materaca. To naprawdę ogromne ułatwienie dla konsumentów – można być dzięki temu pewnym, że wyrób będzie spełniał swoją funkcję przez długie lata. Na uwagę zasługuje również fakt, iż jest to model piankowy, a co za tym idzie – elastyczny. Może być więc użytkowany na stelażach regulowanych, dlatego z pewnością nie jest to produkt niepraktyczny.

Wymienione powyżej zalety to tylko niektóre argumenty przemawiające za tym, że Hilding Fjord to inwestycja godna rozważenia. Model ten z pewnością przetrwa lata i pozytywnie wpłynie na zdrowie użytkownika.

Materace Hilding polecane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/